Przepiśnik

Przepiśnik

Przepiśnik Polskie Szkło jest serią przepisów kulinarnych, które raz w tygodniu, w każdy piątek, będą pojawiać się na naszym blogu. Serdecznie zapraszamy do czytania, gotowania i komentowania! 

Sernik ulubiony

Sernik ulubiony

Jaki sernik jest najlepszy? Na kruchym spodzie, z rodzynkami i skórką pomarańczy - krakowski? Puszysty i kremowy jak chmurka? A może na zimno? Ile osób, tyle opinii, ale nic w tym złego :) Dzisiaj pokażemy Wam, jak zrobić delikatny i kremowy sernik na ciasteczkowym spodzie. Zdradzimy też patent na to, żeby sernik nie opadał w trakcie pieczenia!
Czytaj dalej
Pudding z nasion chia

Pudding z nasion chia

Nasiona CHIA, a właściwie nasiona szałwii hiszpańskiej to w ostatnim czasie bardzo popularny dodatek do dań i pieczywa. Największym odkryciem okazał się jednak pudding przygotowany z namoczonych nasionek chia. Podrzucamy Wam dzisiaj bardzo prosty przepis na ten zdrowy i efektowny deser!
Czytaj dalej
Lemoniada

Lemoniada

Startujemy z nową serią inspirujących wpisów. Co tydzień będziemy publikować szybkie i sprawdzone (osobiście przez nas :) ) sezonowe przepisy kulinarne. Jako pierwsza - orzeźwiająca lemoniada.
Czytaj dalej