Marka TERMISIL to akcesoria kuchenne wykonane ze szkła żaroodpornego boro-krzemowego: naczynia do zapiekania, dzbanki, szklanki, filiżanki. Szkło boro-krzemowe jest absolutnie wyjątkowe w swojej klasie. Jest żaroodporne, znacznie bardziej trwałe i niż klasyczne szkło sodowe, bardzo odporne na szok termiczny (nawet do 150 stopni Celsjusza). Wyroby szklane wracają do łask, stopniowo zastępując plastik, ponieważ są zdrowsze, nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak np. Bisfenol-A, są wielokrotnego użytku i nie przechodzą zapachem żywności.

TERMISIL posiada w ofercie naczynia do zapiekania dostępne w dwóch kolekcjach, CLASSIC i GRILL DROP.

CLASSIC to seria standardowych naczyń o gładkim dnie. Jest odpowiednia do pieczenia owoców, warzyw, mięsa czy ryb.

GRILL DROP to innowacja, opatentowany system marki TERMISIL. W pokrywie zastosowane zostały specjalne szklane krople (ang. drops), dzięki czemu uzyskano efekt w postaci równomiernego nawilżania pieczonej potrawy. Natomiast dno naczynia skonstruowane zostało z wykorzystaniem szklanych ryfli, za pomocą których potrawa jest chroniona przed przywieraniem. Tak zaprojektowane naczynie do pieczenia gwarantuje termo-obieg aromatu i pary wodnej, czyniąc potrawy soczystymi, miękkimi i aromatycznymi.

Użyteczność obu serii naczyń TERMISIL jest nieoceniona, dania przygotowane są smacznie, zdrowo i stylowo! Można w nich jednocześnie piec i kolorowo podawać do stołu. Naczynie składa się z dwóch części: brytfanny i głębokiej pokrywy, która dodatkowo posłużyć może do przygotowywania innych potraw.