TERMISIL

TERMISIL  

Termisil Huta Szkła Wołomin S.A. to jedyny w Polsce, a także jeden z dwóch w tym rejonie Europy, producent szkła żaroodpornego boro-krzemowego. To nie tylko ponad 100 lat tradycji i doświadczenia, ale także nowoczesne rozwiązania technologiczne.

W ofercie Huty znajduje się wiele praktycznych naczyń do pieczenia, przechowywania i serwowania, dzbanków do gorących napojów oraz szklanek, filiżanek i kubków. Szkło Termisilu charakteryzuje się odpornością na temperatury w zakresie od -50stC do +500°C.

Konsumenci cenią szkło w kuchni za jego niezwykłe właściwości pozwalające chronić potrawę przed utratą cennych mikroelementów oraz zachować ich naturalny smak i zapach. Przygotowywanie potraw w szkle właściwie nie wymaga tłuszczu, dania są znacznie mniej kaloryczne.  Produkty Termisilu nie wchodzą w reakcję z żywnością, nie absorbują zapachów i są w 100% bezpieczne dla dzieci – nie zawierają alergenów.

Termisil opatentował innowacyjne rozwiązanie Grill&Drop. W pokrywie zastosowano specjalne szklane krople, dzięki czemu uzyskano efekt w postaci równomiernego nawilżania pieczonej potrawy. Natomiast dno naczynia skonstruowano z wykorzystaniem szklanych ryfli, za pomocą których potrawa jest chroniona przed przywieraniem. Tak zaprojektowane naczynie do pieczenia gwarantuje termo-obieg aromatu i pary wodnej, czyniąc potrawy soczystymi, miękkimi i aromatycznymi.

Podkategorie